Alerjiler için Burun Spreyi Artık Reçetesiz Kullanılabilir


Editörün notu: Bu hikaye güncellenecektir.

12 Temmuz 2022 – FDA onayından bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra Bayer, iç ve dış mekan alerjileri için reçeteli güçlü burun spreyinin (marka Astepro) artık ülke çapında tezgahlarda satıldığını duyurdu.

%0.15 oranında antihistamin azelastin gücünden oluşan ve etkisini göstermesi sadece 30 dakika sürebilen Astepro, alerjiler için reçetesiz satın alınabilen ilk ve tek steroid içermeyen antihistaminik burun spreyidir. Sprey, 6 yaş ve üstü için tıkanıklığı ve saman nezlesi semptomlarını gidermek için yapılır.

Bayer’in pazarlama departmanı başkan yardımcısı Catherine Vennat bir haber bülteninde, “Alerji hastaları artık steroid içermeyen Astepro Allergy ile mevcut en hızlı, 24 saatlik nazal alerji ilacına erişebiliyor – kategoride bir atılım” dedi. “Ürünümüzün yüksek hızı sayesinde alerjisi olanlar, ne zaman rahatlayacaklarını düşünmeden o anı kucaklayabilirler.”

Bayer, OTC sprey kullanıcılarının 24 saat rahatlama sağlamak için Astepro’yu günde iki kez kullanabileceğini söyledi. Ürünün özelliklerine göre İnternet sitesiilaç ülke genelindeki Target mağazalarında 15,99 ila 24,99 dolar arasında değişiyor.

Setirizin (Zyrtec), loratadin (Claritin) ve feksofenadin (Allegra) gibi diğer oral antihistaminiklerde olduğu gibi, Astepro’nun olası bir yan etkisi uyuşukluktur.

Yorum yapın